SkyCity, Lizbon’da Büyük Konut Projelerinin Geri Dönüşünü Müjdeliyor

SkyCity, Lizbon’da Büyük Konut Projelerinin Geri Dönüşünü Müjdeliyor

Büyük inşaat projeleri Serra de Carnaxide’de başlayacak olan SkyCity projesi ile geri dönüyor. Kentsel yenileme projelerinin yabancı yatırımcının tüm ilgisini üzerine çektiği bu dönemde, özellikle Büyük Lizbon bölgesinde yeni geliştirme projelerinin eksikliğinden dolayı talebi karşılayamıyordu. Bu ihtiyacın farkında olan JPS Grubu, bu fırsatı değerlendirmeye ve Montepio bankası tarafından desteklenen bir proje olan SkyCity projesini geliştirmeye karar verdi.

Projede 49 müstakil ev, 66 site içi villa ve 255 tane T2 ile T5 arasında değişen apartman dairesi ile büyüklüğü 400 m2’ye ulaşan alanlar bulunuyor. JPS Grup CEO’su Joao Sousa, SkyCity’nin çoğunlukla orta ve orta üst sınıf aileler için rekabetçi fiyatlara iyi kalitede inşa edilmiş lüks yapılar; yüzme havuzu ve garaj gibi olanaklarıyla keyifli bir ortam sunan ve Lizbon’un merkezine birkaç dakika uzaklıkta özel bir proje olduğunu söylüyor.

 Alıcıların %80’i Portekizli Aileler

Sousa, yabancı müşterileri olmasına rağmen müşterilerinin %80’inin Portekizli aileler ve kendi evine sahip olmak isteyip arzuladıkları kalite/fiyat oranına sahip evi bulmakta zorluk yaşayan 30’lu yaşlarındaki bekar çalışanlar olduğunu dile getiriyor. Belirli bir kalitenin üzerinde ve Lizbon’un merkezinde olan bir evi 500.000 euro değerinin altına bulmanın neredeyse imkansız olduğunun altını çiziyor.

Hayallerindeki Evi Yaratabilirsin

Projeyle ilgili olarak başka bir güzel taraf da tamamen müşteri odaklı olması. İnşaat halindeyken satın alınan konutlarda, müşteriler tasarım kısmında yer alarak hayallerindeki evin oluşmasına dahil olma şansına sahipler. Sousa, villaların %80’inin ve dairelerin %60’ının halihazırda satıldığını ve projenin beklentilerin çok üzerinde seyrettiğini belirtti.

Joao Sousa, gayrimenkul pazarının bu ve benzer projeler ile canlanmaya devam edeceğini, bu tür projelerle hem Portekiz halkının hem de yabancıların iyi kalitede evlere uygun fiyatlara ulaşmaya devam etmeleri için çalışacaklarını ifade etti. Portekiz marketinin son dönemdeki olumlu tablosu sayesinde bankaların proje finansmanına daha ılımlı yaklaştıklarını ve bu durumun pazarı destekleyen bir gelişme olduğundan belirtti. Yabancı yatırımcıların ilgi göstermesinin ve yabancı müşteri talebinin de gayrimenkul piyasasına olan güvenin toparlanmasında çok önemli bir etken olduğunun altını çizdi.