Strateji

 

Paladin, ağırlıklı olarak Avrupa’daki stratejik fırsatlara odaklanan, uluslararası bir gayrimenkul yatırım şirketidir.  Gayrimenkul yatırımının temel üç alanında da faaliyet göstermektedir; yatırım, gayrimenkul geliştirme ve danışmanlık.  

Paladin, pazar koşulları ve takip ettiği çeşitli faktörlerdeki koşullar açısından cazip bulunan coğrafyalarda çeşitlendirme anlayışıyla yatırım yaptığı bir portföye sahiptir.   Mülk tipi oranları pazardan pazara değişiklik göstermekle birlikte, ana objektif; riske göre uyarlanmış, yüksek getiri sağlayan çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmaktır.  

Paladin, 2014 yılından beri sermayesini ve faaliyetlerini dört bölgede yerel ekipleriyle sürdürmektedir.  Bu ülkeler; Türkiye, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’dan oluşur.  Ağırlıklı olarak yatırım yaptığı mülk tipleri;      

Konut Yatırımlar, çoklu konut projeleri ve münferit dairelerden oluşan bu yatırımlar genelde içinde bulunduğu ülkedeki demografik değişiklikler veya yatırım yoluyla oturma izni programlarını hedef alır.

Ticari Yatırımlar; piyasanın durumundan ötürü fırsat bulunduğu düşünülen ticari mülkleri hedef alır.

Getiri-Amaçlı Yatırımlar; hali hazırda kiralanmış ticari konutlar ve/veya uzun vadeli elde tutmak amaçlı inşa edilen / renöve edilen mülkleri hedef alır;  amaç uzun vadeli sabit getiri ve uzun vadeli değer artışı yakalamaktır.

Paladin yukarıda belirtilen coğrafyalarda büyümesini, girdiği pazarların kültürlerine, alışkanlıklarına ve geleneklerine hızlıca adapte olabilme yetisine borçludur.