Portekiz’de Ticari Gayrimenkul Yatırımları Pandemi Öncesi Seviyelere Ulaşacak

Portekiz’de Ticari Gayrimenkul Yatırımları Pandemi Öncesi Seviyelere Ulaşacak

Uzmanlar Portekiz’deki ticari gayrimenkul yatırımlarının 2022’de pandemi öncesi seviyelere döneceğini ve henüz yılın başı olmasına rağmen 2,1 milyar Euro’luk yatırımın planlanmasının bunun bir göstergesi olduğunu söylüyor. 

2022 için, pandeminin daha fazla kontrol altına alınması ve küresel toparlanmanın konsolidasyonu bu beklentinin en büyük nedenlerinden biri. 

Planlanan yatırımın dışında şu an beklemede olan 600 milyon Euro’luk anlaşmaların da 2022 içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Uluslararası yatırımcıların özellikle lojistik ve konut kiralama segmentlerine gösterdiği ilginin de artacağı düşünülüyor.

2021’de Ne Olmuştu

Ofislerle ilgili olarak, Lizbon bölgesinde, Ocak ve Kasım ayları arasında işlem yapılan alanda toplam 137.900 metrekarelik bir yıllık büyüme varken, Porto’da bu gösterge 40.400 metrekare ile %10 oranında düştü.

2020’deki keskin düşüşlerin ardından, 2021’de otel konaklamalarında gecelemelerde %30 ve toplam gelirde %46 büyüyen olumlu bir performans kaydedildi.  2021’de yaklaşık 4.500 odalı 65 yeni otel birimi açıldı. 

Sanayi ve lojistik pazarlarında, 2021’in ilk üç çeyreğinde yıllık tarihsel maksimuma ulaşan alım hacimleriyle birlikte bir faaliyet konsolidasyonu yaşandı.

2021 yılında  yurt dışı kaynaklı sermayenin %70’ini Portekiz’deki ticari gayrimenkul yatırımları oluşturdu.

Paladin: Biz Kimiz ve Sizin için Ne Yapabiliriz

2014 yılında başlattığımız Paladin üzerinden, Türkiye, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’daki lokal ekiplerimizle size yatırım yoluyla oturma izni ve vatandaşlık programları konusunda destek veriyoruz.

Kurulduğumuz günden beri yüzlerce yatırımcımızı ve ailelerini Avrupa ve Amerika kıtalarında farklı ülkelerde oturma izni ve vatandaşlık sahibi yaptık.

Portekiz’ın yatırım yoluyla oturma izni programı Portekiz Golden Visa ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Deneyimli ekibimizden destek alarak, Portekiz’de emlak yatırımınızı en etkili şekilde yönetin.