Atina Avrupa’nın 2022 Ticari Emlak Başkenti Olacak

Atina Avrupa’nın 2022 Ticari Emlak Başkenti Olacak

Atina, 2022 için öngörülen fiyatlar ve kira oranlarına göre, önümüzdeki yıl Avrupa’nın ticari emlak başkenti olmaya aday.

PwC ve Urban Land Institute tarafından Avrupa emlak piyasasına ilişkin yapılan en son yıllık anket, Yunan başkentinin 31 şehir arasında gelecekteki sermaye kazançları ve kira artışlarında lider olacağını gösteriyor. Özellikle, hem kiralama oranlarının hem de satış fiyatlarının gelecekteki seyri açısından en yüksek notları Atina pazarı aldı.

Geçen yıl aynı ankette Atina, 31 şehir arasında dokuzuncu sırada yer aldı. Bu yıl Yunanistan’ın başkentini Kopenhag ve üç Alman şehri takip ediyor: Berlin, Hamburg ve Münih.

Atina Diğer Avrupa Şehirlerini Geçti

Diğer Avrupa şehirleriyle karşılaştırıldığında Atina, nispeten az sayıda yabancı kurumsal yatırımcıya sahip olsa da, yabancı yatırımcılar Atina’nın güçlü büyüme beklentileri sunduğuna inanıyor. Bu iyimserlik, hem turizmin daha da artmasından hem de Yunanistan’ın son zamanlarda sunduğu siyasi istikrardan kaynaklanıyor. 

Sektör profesyonelleri, Atina’daki fiyatların yeni bir yükseliş döngüsünün başlangıcında olduğuna dikkat çekiyor. Sonuç olarak, çoğu yatırımcı, fiyatların ve kiraların, ülkenin ekonomik büyümesinden de etkilenen, önümüzdeki yıllarda hala önemli bir büyüme marjına sahip olduğu görüşüne katılıyor. Aksine, diğer Avrupa şehirlerinde pandemi öncesi görülen yükseliş döngüsü, sermaye kazanımları için net bir görünümlerinin olmadığı anlamına geliyor.

Paladin: Biz Kimiz ve Sizin için Ne Yapabiliriz

2014 yılında başlattığımız Paladin üzerinden, Türkiye, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’daki lokal ekiplerimizle size yatırım yoluyla oturma izni ve vatandaşlık programları konusunda destek veriyoruz.

Kurulduğumuz günden beri yüzlerce yatırımcımızı ve ailelerini Avrupa ve Amerika kıtalarında farklı ülkelerde oturma izni ve vatandaşlık sahibi yaptık.

Yunanistan’ın yatırım yoluyla oturma izni programı Yunanistan Golden Visa ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Deneyimli ekibimizden destek alarak, Yunanistan’da emlak yatırımınızı en etkili şekilde yönetin.