İspanya'da Gayrimenkul

İspanya gayrimenkul piyasası son 10 yıldır en iyi durumunda. Düşük fiyatlar, artan istihdam ve düşük faizler sayesinde hem sayısal hem maddi değer olarak gayrimenkul pazarı yükselişte. 2019’da İspanya’dan gayrimenkul alan yabancı yatırımcılar pazarın eski rekorunu %25 oranında aştı. 

İspanya’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmak Neden Kârlı?

Yaşam Koşulları

İspanya’nın sunduğu yaşam koşullarını geçmek hayli zor. Rahat, güvenli, huzurlu ve aile hayatını için uygun bir ortam sağlayan ülke Avrupa’nın en yüksek ortalama yaşam süresine sahip. 

Uluslararası Bir Merkez

İspanya yabancıların yaşamaları için en iyi ülkeler arasında dünya genelinde 4. sırada. Her yıl milyonlarca turist alan ülkenin yerli nüfusunun %12.8’si yabancı uyruklu. 

Ticaret İmkânları

İspanya jeopolitik konumu, iktisadi ve siyasi bağları sayesinde AB, Latin Amerika, Afrika ve Orta Doğu ile yoğun ticaret ilişkilerine sahip ideal bir uluslararası ticaret merkezi. Ayrıca ülke Avrupa’nın en düşük kurumsal vergilerinden birine sahip.

İspanya’nın Büyüyen Ekonomisi

İspanya dünyanın 13. ve Avrupa’nın 5. en büyük ekonomisi. 2008-2012 yıllarında Avrupa genelinde yaşanan krizin ardından 2013 yılında yükselişe geçen İspanya ekonomisi istikrarla büyümeye devam ediyor. 2017 yılında İspanya hükümetinin yürürlüğe koyduğu büyümeyi teşvik edici reformlarla beraber kurumsal vergilendirmede yeni açılan iş yerlerine pek çok kolaylık sağlanıyor. 

Turizm’de Bir Dünya Lideri

İspanya’nın turizm sektörünün güçlü yükselişi yerli ve yabancı yatırımcıları harekete geçiren temel faktörlerden biri oldu. Dünya Turizm Organizasyonunun verilerine göre İspanya, ABD ve Fransa’dan sonra dünyada her yıl en çok sayıda turist ağırlayan 3. ülke. Turizm kaynaklı kazançta ise Fransa’yı geçerek 2. sıraya yerleşiyor. 2016 yılında ise Dünya Ekonomi Forumunun raporuna göre turizm için dünyanın en iyi ülkesi olarak seçilmişti. 

İspanya’da Gayrimenkul Alım Süreci

1) Kişisel veya profesyonel önceliklerinize göre konut almak istediğiniz bölge ve şehri seçin,

2) Amacınıza en uygun konut tiplerini belirleyin,

3) Kendi bütçenizin yapmak istediğiniz gayrimenkul yatırımı ile tutarlılığından emin olun,

4) Paladin’in deneyimli ekibiyle en uygun gayrimenkülü belirleyin,

5) Seçtiğiniz semte gidip çevresinde zaman geçirin ve isteklerinize uygunluğundan emin olun,

6) İspanya’daki yasal prosedür beklediğinizden çok farklı işleyebilir, mutlaka profesyonel hukuki destek alın.

İspanya Gayrimenkul Piyasası hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun.