İspanya Golden Visa Programı

İspanya Golden Visa Programı, İspanya’da yaşamak isteyen veya yurt dışında bir yatırım fırsatı arayan yatırımcılar için avantajlı bir seçenek olarak öne çıkıyor. İspanya’da gayrimenkul yatırımı gerçekleştirerek oturma izni elde edebilir, Avrupa’nın kapılarını aralayabilirsiniz.

İspanya Golden Visa Nedir?

İspanya 27 Eylül 2013 tarihli 14/2013 kanunla birlikte, girişimciliği ve küreselleşmeyi destekleyen bir program açıkladı. Bu Program, Golden Visa adı verilen özel bir vize ile yatırımcılara oturma izni alma hakkı tanıyor.

İspanya Golden Vize programı nitelikli profesyonel yatırımlara odaklanan esnek ve pratik bir konseptle Avrupa Birliği vatandaşı olmayan yabancı yatırımcıların İspanya’ya yaptığı yatırımları kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

En yaygın yatırım şekli 500.000 Euro değerinde gayrimenkul satın alınması şeklinde gerçekleşmektedir. Birden fazla yatırım yaparak 500.000 Euro limitine ulaşmak da yatırımcılar tarafından tercih edilen bir seçenektir.

Golden Visa İspanya Başvurusu için Yatırım Şartları

AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları, İspanya Golden Visa programının sunduğu çeşitli yatırım seçenekleri arasından birine yatırım yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler.

 • 500.000 Euro tutarında bir veya daha fazla gayrimenkul satın alınması
 • 1 milyon Euro değerinde tahvil veya hisse senedi yatırımları
 • İspanyol kamu borç tahvillerine yapılan 2 milyon Euro değerinin üzerinde bir yatırım
 • İspanya’da aşağıdaki özelliklerden en az birine sahip kamuya açık bir iş projesi:
  • İstihdam yaratma
  • Bölgede geniş bir sosyoekonomik katkı sağlamak
  • Bilimsel ve teknolojik yenilik oluşturmak

İspanya Golden Visa Avantajları Nelerdir?

İspanya’dan Golden Visa aldığınızda birçok avantaj kazanmış olursunuz. Bunları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Ailenizi programa ekleme fırsatı: Eşinize ve finansal açıdan size bağımlı çocuklarınızı program başvurunuza ekleyebilirsiniz.
 • Avrupa’da vizesiz seyahat: Golden Visa aldığınızda Schengen bölgesinde vizesiz seyahat etme olanağı yakalarsınız.
 • Karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma avantajı: Avrupa’nın en popüler gayrimenkul pazarlarından birinde gayrimenkul yatırımı yapın.
 • Ülkede yaşamadan oturum hakkınızı koruma imkanı: İspanya’ya yılda sadece bir kere giderek oturma izni hakkınızı koruyun.

İspanya Vatandaşlık Şartları

İspanya Altın Vize programına başvuranların merak ettiği konulardan biri de İspanya vatandaşı olmak ve pasaport almak oluyor. 

İspanya vatandaşı olmak istiyorsanız, sağlamanız gereken koşulların başında ikamet geliyor. Bunun için ülkede 10 yıl ikamet etmeniz bekleniyor. Ayrıca 10 sene sonunda vatandaşlığa başvurduğunuzda dil yeterliliği sınavına girmeniz da gerekiyor.

İspanya vatandaşlığı almak isteyenlerin bilmesi gereken bir diğer konu ise İspanya’nın çifte vatandaşlık konusunda tutumu. Buna göre, İspanya vatandaşı olduğunuzda, diğer vatandaşlığınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Eğer İspanya vatandaşı olmak amacıyla Golden Visa programına başvuruyorsanız, tüm bu detayları bir avukat ve danışmanlık firmasıyla konuşmanız faydalı olacaktır.

Golden Visa İspanya: Gayrimenkul Yatırımı ile Oturma İzni

Son dönemde turizm ve gayrimenkul sektörüyle ön planda ve yatırımcılar arasında yükselen trend olan İspanya yatırımcılara güvenli yatırım olanakları sunuyor. İster İspanya’ya yerleşin, ister kira getirisinden faydalanın deneyimli ekibimiz yatırım kriterlerinize en uygun fırsatları sizin için araştıracaktır. İspanya Golden Visa Programı, çocuklarınızın eğitimi ve Schengen bölgesinde vizesiz seyahat şansını elde etmek için ya da getiri garantili bir yatırım yapmak için doğru yerdesiniz.

Sık Sorulan Sorular

İspanya Golden Visa ile Oturma İzni Alabilmek için Yatırım Türleri Neler?

İspanya’da Altın Vize için yatırım gereksinimleri aşağıda listelenmiştir:
1-) En az 500,000 Euro tutarında bir veya daha fazla gayrimenkul satın alınması
2-) 1 milyon Euro’yu aşan miktarda tahvil veya hisse senedi yatırımları
3-) İspanyol kamu borç tahvillerine yapılan 2 milyon Euro değerinin üzerinde bir yatırım
4-) İspanya’da aşağıdaki özelliklerden en az birine sahip kamuya açık bir iş projesi:
-İş yaratma
-Bölgede geniş bir sosyoekonomik etkiye sahip yatırımlar
-İlgili bilimsel ve teknolojik yenilik

İspanya Oturma İznini Kimler için Alabilirim?

Yatırımcılar, oturma izni başvurusuna eşlerini, kendilerine maddi anlamda bağlı olan anne babalarını ve 18 yaşından küçük çocuklarını dahil edebilirler. 18 yaşından büyük çocuklar ise, ailelerine maddi anlamda bağlı olmaları ve yüksek eğitim alıyor olmaları koşuluyla aileleriyle birlikte başvurabilirler.

İspanya Oturma İzninin Süresi Ne Kadardır?

Yatırımı gerçekleştirdikten sonra bir yıllık yatırımcı vizesi elde ediyorsunuz. İlk yılın sonunda, iki yıllık oturma izni elde etmek için yıl içinde bir kez İspanya’ya giriş yapmış olmanız gerekiyor. Sonrasında, gerekli yatırım miktarını sağladığınız sürece oturma izninizi iki yıllık periyotlar halinde dilediğiniz kadar yenileyebilirsiniz.
Diğer bir opsiyon olarak 5 yılın sonunda kalıcı oturma iznine ve 10 yılın sonunda vatandaşlığa başvurabilirsiniz. Bu durumda, her yıl 183 günden fazla bir süreyi İspanya’da geçirmeniz gerekecektir.

Número De Identificación De Extranjeros (NIE) Nedir?

İspanyol vergi makamlarıyla olan tüm ilişkilerde kullanılan bir kimlik ve vergi numarasıdır. İspanya’da yatırım yapmaya karar verdiğinizde ilk adım olarak NIE için başvuru yapmanız gerekmektedir. Çoğu yatırımcı işlem yapabilmek için NIE’ye ihtiyacı olduğunu bilmediğinden, başvuru yaptıklarında gecikmeden dolayı satış işlemlerinde problem yaşayabiliyor. Arazi veya mülk satın almak, kredi başvurusunda bulunmak ya da banka hesabı açmak istediğinizde bu numaraya ihtiyacınız olacaktır.

İspanya Oturma İznini Ne Kadar Sürede Elde Ederim?

Yatırım yapıldıktan sonra başvurunun yapılmasıyla birlikte 20 iş günü içerisinde İspanya Dışişleri Bakanlığı tarafından cevaplandırılması gerekmektedir. Bu süreçte herhangi bir cevap gelmediği takdirde başvurunun kabul edilmiş olduğu belirtilmiştir. Resmi yanıtın gelmesi ise bazı durumlarda 6 aya kadar sürebilir.

Web sitenizde yatırım için örnekler bulunuyor mu?

Yatırım seçenekleri kişiden kişiye değişiyor. Çünkü her ailenin beklentisi birbirinden farklı. Sizleri portföylere uydurmak yerine, ihtiyacınıza uygun portföyü size sunuyoruz. İhtiyacınızı tam olarak belirledikten sonra, sizin için en uygun seçenekleri sıralıyoruz.

İspanya’da Gayrimenkul Alımını Sadece Yatırım için Düşünüyorum; Yardımcı Olabilir Misiniz?

İspanya, kriz döneminden sonra toparlanan ekonomisi ve turizmi ile çok olumlu bir tablo çiziyor. Yeniden yatırımcıların ilgisinin toplandığı sıcak noktalardan biri haline geldi. Sadece yatırım amaçlı gayrimenkul aradığınız takdirde, bütçeniz doğrultusunda en iyi getiri sağlayacak yatırımları sizinle buluşturuyoruz.
Yatırım tutarı 500.000 Euro üzerine çıkarsa, oturma izni alma işlemleri için de sizi birlikte çalıştığımız uzmanlara yönlendirebiliyoruz.
Oturma izninizi Schengen vizesi gibi kullanabilir, Türkiye’den çıkarken çıkış fonundan muaf olursunuz.

Paladin Tüm Golden Visa Sürecini Benim Adıma Yönetiyor Mu?

Tüm bu hizmetleri sizin adınıza takip edip, gelişmelerden sizi haberdar ediyoruz. İster yatırım amaçlı, ister tam yerleşim olarak düşünün, tüm süreçleri sizi yormadan sonlandırıyoruz. Ayrıntılar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Altın vize İspanya programıyla vatandaşlık alabilir miyim?

Program, vatandaşlığa direkt giden bir yol değildir. Ancak, İspanya’da 10 yıl yaşadığınız takdirde, vatandaşlık başvurusunda bulunmaya hak kazanabilirsiniz. Bunun için dil yeterliliği gibi bir zorunluluk olduğunu bilmenizde fayda var. Ayrıca İspanya vatandaşlık şartları konusunda bazı kısıtlamalar getirmiştir. Ülkeden vatandaşlık aldığınızda, Türk vatandaşlığından vazgeçmeniz gerekebilir.

Altın vize İspanya programına ailemi dahil edebilir miyim?

Evet, programa eşinizi ve finansal olarak bağımlı çocuklarınızı da dahil edebilirsiniz.

İspanya'nın herhangi bir şehrinde ev alabilir miyim?

Evet, program gayrimenkul alabileceğiniz lokasyonlar konusunda herhangi bir sınırlama koymaz. Ülkenin istediğiniz şehir ve bölgesinde ev alabilirsiniz.

İspanya’da yaşamak artık hayal değil! İspanya’da gayrimenkul yatırımı yaparak Golden Visa fırsatı yakalayabilirsiniz.

İspanya Golden Visa Programı hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun.