Portekiz’de Ev Alma Rehberi – Ne Tür Bir Eve Sahip Olmak İstediğinizi Belirleyin

Portekiz’de Ev Alma Rehberi – Ne Tür Bir Eve Sahip Olmak İstediğinizi Belirleyin

Farklı bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapma düşüncesi beraberinde pek çok soruyu getiriyor. Hangi bölgede, ne tür bir eve sahip olunabileceğini bilmek yatırımcılar için merak konusu oluyor. Yapılacak yatırımın türüne göre konut seçeneklerinin belirlenmesi önem arz ediyor. Bu anlamda, yurtdışında yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların Portekiz’deki konut seçeneklerine göz atmaları faydalı olabilir.

 

Villa

Portekiz’de yeni bir hayat hayal edenlerin çoğunun aklına yıl boyu güneşin güzelliğini sergilediği fotoğraflar gelir. Bu hayal genellikle kendi havuzu olan, bahçesinde kendi dünyanızı kurabileceğiniz modern bir villayla tamamlanır. Villa evlerinden, yaz günlerine sürekli özlem duyanların seyahat etmek istediğinde kullanabileceği ya da yerleşmek için tercih edebileceği bir opsiyon olarak bahsedebiliriz. Genellikle kasabaların eteklerinde ya da şehrin dışında bir seçenek arıyorsanız ideal olabilecek bu konut tipi için yapacağınız yatırımın türüne ve bütçenize göre farklı seçenekler bulmanız mümkün.

 

Şehir Evi

Nefes alabileceği bir alanı olsun isteyen ama şehirden de uzak kalamayanlar, daha uygun ve daha az maliyetli bir seçeneğe yönelebilirler. Şehir evi olarak tabir edebileceğimiz bu konut tipi, çatı terasları ve balkonları sevenler için yeterli rahatlama alanına sahip olabilecekleri ideal bir gayrimenkul türü olabilir.  Bu konut tipini seçerseniz, villalardan farklı olarak insanlarla daha iç içe, komşuluk ilişkilerinin devreye gireceği bir yaşam tarzına sahip olacağınızdan bahsetmemiz gerekir. Komşularınızın akşamüzeri sohbetlerinden yükselen gülüşmeler keyfinizi yerine getiriyorsa bu konut tipi tam size göre.

 

Kat Mülkiyeti

Kat mülkiyeti paylaşımlı daireler, yatırımcılar için farklı lokasyonlarda, büyüklüklerde ve fiyatlarda ortak bahçe veya havuza sahip olabildiğiniz çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu daireler, genellikle sezonda çok yoğunken kış dönemlerini fazlasıyla sakin geçiren turistik bölgelerde yer almaktadır. Rahatlıkla yazlık olarak kullanabileceğiniz ya da sezonda kiralayabileceğiniz bu daireler yılın belirli dönemlerinde kullanabileceği bir konut arayanlar için uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

 

Tatil Köyü Mülkiyeti

Tatil olanakları genellikle bir havuzdan çok daha fazlasını ifade eden bir dizi hizmet verilen tesislere erişim sağladıklarından, kat mülkiyeti olarak tanımlanan konut tipinden oldukça farklıdır. Özellikle golf turizminin ön planda olduğu bölgelerde bulunan bu konutlar, her şey dahil stüdyo dairelerden büyük villalara kadar değişen çok çeşitli yatırım seçenekleri sunar. Golf turizmiyle ilgilenmeyen yatırımcılar için bile çarpıcı manzaraları ve mükemmel tesisleriyle, yılın belirli dönemlerinde kullanabilmesi ve gelir getirme potansiyeli olmasıyla cazip bir seçenek haline gelmektedir.