Portekiz “Doğrudan Yabancı Yatırım” için En Çekici 10 Ülke Arasında

Portekiz “Doğrudan Yabancı Yatırım” için En Çekici 10 Ülke Arasında

Portekiz, 154 proje ile “Doğrudan Yabancı Yatırım” için Avrupa’daki en çekici 10 ülke arasına girmeyi başardı. Ernst & Young’ın her yıl hazırladığı rapora göre yabancı yatırımcıların %50’si Portekiz’in önümüzdeki üç yıl içinde popülerliğini artıracağına inanıyor. Ayrıca yatırımcıların %37’si de Portekiz’de operasyonlarını genişletmeyi düşünüyor.

Aynı zamanda, yatırımcıların %80’i Batı Avrupa’nın pandemi sonrası dönemde DYY için dünyanın en çekici bölgesi olacağını düşünüyor. Bu da Portekiz için yatırım hattını pekiştirmek ve yatırım çekmek için büyük bir fırsat yaratıyor.

En Çok İlgi Çeken Sektörler Yazılım ve Bilişim Teknolojileri

Portekiz’i ilk 10 ülke arasına sokan 154 projenin %32’si yazılım ve bilişim teknolojileri sektöründe. Yatırımcılara göre dijital ve teknoloji Portekiz’in sadece bugünü değil, aynı zamanda geleceğini şekillendirecek en önemli faktörler. Yatırımcıların %45’i dijital ekonominin önümüzdeki yıllarda Portekiz’in büyümesini yönlendiren ana sektör olduğunu düşünüyor. Portekiz’in bu alanlara yabancı yatırımı artırmak için onu çekici yapan faktörleri koruması oldukça önemli.

Portekiz’i çekici kılan noktalara baktığımızda yaşam kalitesi ve sağlam bir pozitif algıya sahip sosyal istikrarı öne çıkıyor. Güçlü altyapı ve yetenekli iş gücü de diğer öne çıkan özellikler.

Yatırımcıların %90’ı Portekiz’e Güveniyor

Yabancı yatırımcılar Portekiz’in yabancı yatırım çekme konusunda çok daha iyi bir noktaya geleceğini düşünüyor. Yatırımcıların %90’ı pandeminin etkileri Portekiz’de üç yıldan fazla sürmeyecek. Bu da yatırımcıların ertelediği veya iptal ettiği projeleri hayata geçirme planları için iyi bir görünüm sağlıyor. Yatırımcıların %41’i 2021 için yaptıkları yatırım planlarının değişmediğini belirtirken, %17’si ise yatırım planlarını artırdığını belirtiyor.

Doğrudan yabancı yatırım için en çekici 10 ülke listesi ise şu şekilde:

1.Fransa
2.İngiltere
3.Almanya
4.İspanya
5.Belçika
6.Polonya
7.Türkiye
8.Hollanda
9.İrlanda
10.Portekiz

Paladin: Biz Kimiz ve Sizin için Ne Yapabiliriz

2014 yılında başlattığımız Paladin üzerinden, Türkiye, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’daki lokal ekiplerimizle size yatırım yoluyla oturma izni ve vatandaşlık programları konusunda destek veriyoruz.

Kurulduğumuz günden beri yüzlerce yatırımcımızı ve ailelerini Avrupa ve Amerika kıtalarında farklı ülkelerde oturma izni ve vatandaşlık sahibi yaptık.

Portekiz’in yatırım yoluyla oturma izni programı Portekiz Golden Visa ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Deneyimli ekibimizden destek alarak, Portekiz’de emlak yatırımınızı en etkili şekilde yönetin.