Portekiz, Rahat Bir Emeklilik İçin En Uygun 5 Ülke Arasında

Portekiz, Rahat Bir Emeklilik İçin En Uygun 5 Ülke Arasında

Amerika’da yapılan bir araştırmada Portekiz ‘Rahat Bir Emeklilik için En İyi Ülkeler’ sıralamasında beşinci sırada yer aldı.

Anket, ülkelerin yaşam maliyetini, yaşam kalitesini ve kültürel erişilebilirliğini göz önünde bulundurarak emeklikte o ülkeye yerleşmenin ne kadar çekici olduğunu ölçüyor. Herhangi bir ülkeye gösterilen ilgi, o ülkenin küresel algısını da göstermede yardımcı oluyor. 

Listenin ilk sırasında İsviçre yer alırken, onu Yeni Zelanda ve Avustralya takip ediyor. Dördüncü sırada ise İspanya var.

İklim ve Uygun Fiyatlar Portekiz’i Öne Çıkarıyor

Ankette hedef yaş grubu 45 üstü olarak belirlendi ve satın alma gücü, uygun vergi ortamı, arkadaş canlısı halk, iklim, mülkiyet hakları ve sağlık sistemi gibi konuları puanlamaları istendi

Portekiz, aile dostu özelliğiyle 100 üzerinden 88 puan alırken, güvenlikte de 67,2 puan aldı. 

Portekiz bu ankette ilk kez “Top 5” sıralamasına girmeyi başardı.

Avrupa’nın geri kalanına göre daha uygun fiyatlar, ılıman iklim, vergi avantajları, uzun sahil şeridi ve daha birçok özellik Portekiz’i öne çıkarıyor.

Paladin: Biz Kimiz ve Sizin için Ne Yapabiliriz?

2014 yılında başlattığımız Paladin üzerinden, Türkiye, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’daki lokal ekiplerimizle size yatırım yoluyla oturma izni ve vatandaşlık programları konusunda destek veriyoruz.

Kurulduğumuz günden beri yüzlerce yatırımcımızı ve ailelerini Avrupa ve Amerika kıtalarında farklı ülkelerde oturma izni ve vatandaşlık sahibi yaptık.

Portekiz’in yatırım yoluyla oturma izni programı Portekiz Golden Visa ile ilgili ilave bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.