Lufthansa Karadağ’a Yatırım Yaparak Buradaki Varlığını Genişletmeye Hazırlanıyor

Lufthansa Karadağ’a Yatırım Yaparak Buradaki Varlığını Genişletmeye Hazırlanıyor

Dünya çapında geniş bir ulaşım ağına sahip olan ulaşım şirketi Lufthansa Karadağ’daki varlığını genişletmek üzere başkent Podgorica’daki havaalanı koordinatörleriyle görüşmelerini tamamladı. Lufthansa, 2018 yılı içerisinde Karadağ’ın özellikle Avrupa’yla olan uçuşlarında ciddi bir artış sağlamayı hedefliyor. Bu konuda sağlam bir potansiyel gördüklerini dile getiriyorlar.

Lufthansa grubundan Manuel Meier ve Karadağ ulaşım yetkililerinden Danilo Orlandic bu amaçla görüşmeleri sürdüren yetkililer. Orlandic’in yaptığı açıklamaya göre Karadağ’ın da gündemlerinden birisi Avrupa ile olan hava yolu ulaşım ağını genişletmek. Bu hedef dahilinde Lufthansa çok önemli ortaklardan birisi olma rolünü üsteleniyor ve Lufthansa’nın yanı sıra Karadağ’da bulunan Avusturya Havayolları da Karadağ’ı Avrupa’ya bağlama açısından bugüne kadar önemli bir görev üstlenmiş.

2018 hedefleri açısından bakıldığında Avrupa’ya açılma yolunda ilk adım Tivet’i Düsseldorf’a bağlamak olacak. Lufthansa’nın yanında Karadağ’ı Avrupa’ya bağlayacak bir diğer havayolu şirketi ise mayıs itibariyle Brussels Airlines. Bu sayede Belçika’nın başkenti Brüksel’den Tivat’a uçuşlar başlayacak.

Karadağ’ın kendi iki büyük uçuş şirketi ise geçtiğimiz yılı iki milyondan fazla bir taşıma kapasitesi ile kapadı. Bu şirketler yolcu sayısını arttırmanın yanında uçuş sayılarını ve uçuş yelpazelerini de genişlettiler.

Tüm bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda Karadağ yatırım ve turizm konusunda önümüzdeki dönemde hareketli olacak ve Avrupa’nın radarına girecek gibi görünüyor. Ulaşım imkanları  düşünüldüğünde Karadağ, Avrupa’ya açılmak isteyen ya da halihazırda burada iş yapan şirketler için üs olmaya çok uygun.