Gayrimenkul Geliştirme, Portekiz’in En Büyük Gayrimenkul Fuarının Merkezinde Olacak

Gayrimenkul Geliştirme, Portekiz’in En Büyük Gayrimenkul Fuarının Merkezinde Olacak

Portekiz gayrimenkul piyasası, yabancı yatırımcılara sağladığı  fırsatlar sebebiyle ilgi odağı olmaya devam ediyor. Portekiz gayrimenkul sektörü, son dönemde giderek daha fazla sayıda yabancı proje geliştiricisinin yatırım yaptığı bir merkez haline geldi. Portekiz’in en büyük gayrimenkul fuarı SIL- Salão Imobiliário de Portugal, 2019 yılında gayrimenkul geliştirme üzerine odaklanacak. 

Yeni Projelere Fuarda Daha Çok Yer Verilecek

Fuar her yıl 300’un üzerinde gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firma ve binlerce ziyaretçiyi bir araya getiriyor. Bu yıl 10 ile 13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek fuar için hazırlıklar başlamış durumda. Önceki yıllarda kentsel restorasyon konusu ön plana çıkarken bu yıl 22’ncisi düzenlenecek olan fuarda yeni projeler yeniden vurgulanacak. Fuar direktörleri Sandra Fragoso ve Fátima Vila Maior, 2019 yılında gayrimenkul geliştirmeye önem verdiklerini ve bu sektörün fuarda daha fazla ürün ve proje ile daha büyük bir yere sahip olması için çalıştıklarını belirtti.

Farklı Yatırımcı Profilleri Göze Çarpıyor

Fuar direktörleri iki tip yatırımcının varlığından bahsediyor. Bunlardan ilki,  Brezilya, Çin ve Fransa’dan gelen avantajlı “non-habitual” vergi rejiminden ve ve Golden Visa  programlarından faydalanmak isteyen küçük yatırımcılar olarak tanımlanıyor. Son dönemde ortaya çıkan ikinci dalga yatırımcılar ise büyük gayrimenkul projeleri geliştirme amacı olan Amerikalı, Belçikalı ve İspanyol yatırımcılardan oluşuyor. 

SIL Fuarı Neleri Kapsıyor?

SIL 2019 gayrimenkul geliştiricileri, emlakçılar, bankacılar, belediye meclisleri ve kamu kuruluşlarının yanı sıra mimarlık, inşaat ve tadilat şirketleri, enerji verimliliği, perakende, ticaret ve turizm üzerine çalışan sektörün neredeyse tüm kesimlerini kapsayan bir fuar sunuyor. Fuar kapsamında belirli kategoriler çerçevesinde yılın en iyi gayrimenkul geliştirme projeleri tanıtılacak. Portekiz gayrimenkul piyasasına olan talebin, yabancı yatırımcıların ilgisini toplayarak dinamizmini ileriki günlerde de koruyacağı görülüyor.