Florida Turizmi, Irma Kasırgası’ndan Sonra Geri Döndü

Florida Turizmi, Irma Kasırgası’ndan Sonra Geri Döndü

Irma Kasırgası, bir hafta sonu boyunca Florida’nın bir bölümünü sardı ve Moody’s Analytics’e göre 58 ila 83 milyar dolar zarar verdi.

Yıkıma rağmen, bir süredir Miami şehir merkezindeki yaşam her zamanki hızıyla sürüyor. Kasırgadan sonra geçen sürede yerli halkın hayatı normale dönerken, turizm endüstrisi turistlerin diğer destinasyonları seçmesini engellemek için atağa geçti. Florida merkezli birkaç turizm acentası, ziyaretçileri geri getirmek için geçtiğimiz hafta pazarlama girişimleri başlattı.

Miami hayata döndü evet ama bunun potansiyel ziyaretçilere de hatırlatılması gerekiyor. Bu nedenle 20 Eylül’de #MiamiNow adlı bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya turistlere otel, restoran, müze, alışveriş merkezleri ve diğer cazibe merkezlerini içeren çok kapsamlı fırsatlar sunuyor. Kampanya kapsamında şehir hayatının normale döndüğünü gösteren canlı yayınlar yapılıyor ve turistler kendi gözleriyle görüp karar vermeye davet ediliyor. Kampanya, 31 Ekim tarihine kadar hız kesmeden devam edecek.

Miami için turistler sadece ziyaretçiler olarak değil, şehir ekonomisinin önemli bir parçası olarak görülüyor. Seyahat ve turizm şehrin en önemli endüstrisi ve bundan sonra da böyle olmaya devam edecek.

Miami, 2016 yılında dünyanın dört bir yanından gelen 16 milyondan fazla toplam geceleme sayısı ile ziyaretçilerini selamladı ve kıyı kenti rekorunu kırdı. Turistler, 25 milyar dolar harcadı ve paranın da %70’i uluslararası ziyaretçilerden geldi.