Yatırımcılardan Portekiz’e Büyük İlgi

Yatırımcılardan Portekiz’e Büyük İlgi

Portekiz’den Golden Visa almak size kısa ve uzun vadede farklı imkânlar sunuyor. Yaptığınız 500.000 euroluk yatırım ya da şartları sağlayacak şekilde kurduğunuz iş ile Portekiz’den kolaylıkla Golden Visa alabiliyor ve bu vize sayesinde Schengen ülkelerinde rahatça seyahat edebiliyorsunuz, üstelik yalnızca siz değil bütün aileniz için bu hak geçerli.

Eğer Portekiz’de altı yıl kadar yaşarsanız bu Golden Visa Portekiz vatandaşlığına dönebiliyor aynı zamanda. Bu şekilde de çocuklarının özellikle Avupa’da rahat bir şekilde üniversite okumasını dileyen aileler Golden Visa’yı tercih ediyorlar.

2012’de oluşturulduğundan bu yana Portekiz’de Golden Visa yüksek ilgi görüyor. İlgilenenler yalnızca Portekiz’de konut yatırımı yapmıyor aynı zamanda iş de kuruyorlar.

Golden Visa Çin’den gelen yatırımcılar arasında epey yaygın hatta bununla ilgili olarak yatırım uzmanı Nuno Durao Çin’den gelen yatırımcıların Avrupa markalarını sevdiğini ve özellikle şarap ve et mahsulleri üzerine yatırımda bulunduklarını söylüyor.

Bu yatırım yoğunluğunun önemli sebeplerinden birisi de fiyatlardaki düşüklük elbette. Portekiz ve İspanya’da özellikle yatırım yapmak ve bu yatırımınızla Golden Visa gibi bir fırsata sahip olmak çekici geliyor çoğu yatırımcıya.