Yatırım İçin En İyi Adreslerden Biri: İspanya

Yatırım İçin En İyi Adreslerden Biri: İspanya

İspanya’da yatırımla ilgili önemli bir toplantıda yapılan değerlendirmelere göre İspanya ticaret sektöründen aldığı güç sayesinde ekonomik büyümesini garantileyebilir halde.

İspanya ekonomisindeki bu gelişim sayesinde bugün dünyanın 14. Avrupa’nınsa 4. en büyük ekonomisi durumunda. Bu büyük ekonomisi de doğal olarak İspanya’yı yatırım için en önemli adreslerden birisi haline getirdi.

Ekonomisini hızlı toparlayabildiği yeniden hatırlanması gereken İspanya atlattığı krizleri toplumun iş gücü ve öz verisiyle atlatabildi. Bu anlamda bir dayanak olarak İspanya halkı İspanya ekonomisinin büyüklüğünü desteklemek adına önemli bir nokta durumunda. Her yeni gün oluşan iş imkanları, sürekliliğe sahip iş gücü ve yatırım imkanları sayesinde İspanya ekonomisi gelecek adına yatırımcılarına umut vadediyor

Vadettiği geleceği de her arkada bıraktığı gün destekliyor. Bu anlamda 2017’de tavan yapan yeni iş olanakları ve yüksek yabancı yatırımcı sayısı önemli bir örnek. Sayılarla bakılması gerekirse yüzde 3’ten yüksek bir büyüme ve de 600,000’in üzerinde yeni iş olanağı yaratılmış 2017’de.

Tüm bu sebeplerden yola çıkılarak 2017 ve 2018 ile ilgili olarak İspanya ile ilgili en hızlı büyüyen gelişmiş ülkelerden olacağı ön görüsü ortaya atıldı.