Portekiz’i Keşfetmeye Hazır mısınız?

Portekiz’i Keşfetmeye Hazır mısınız?

Avrupa’nın güneybatısında yer alan, bir yarımada üzerinde konuşlanan Portekiz, Avrupa Kıtası’nın en batısında yer alıyor. Atlas Okyanusu ile çevrili olması sebebiyle muhteşem bir maviliğe sahiptir. Yeşil ve mavinin dengesinin gözle görülebileceği yerlerden biri olan Portekiz her köşesiyle yaşanılası, gezip görmekle doyamayacağınız güzelliklere sahip. Birçok medeniyetin birlikte yaşadığı, huzurlu, dinamik, canlı, kültürel anlamda ziyaretçilerini her defasında hayran bıraktıran Portekiz, yıl boyunca milyonlarca turisti ağırlıyor. Peki, Portekiz’de yaşam nasıl? Portekiz’de oturum izni almak için gerçekten yeterince sebep var mı? Bu ve benzeri sorular henüz Portekiz’i görmemiş olanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Portekiz doğal güzelliği, şehir yapısı, insanları ve dinamik manzaraları ile yıllar boyunca yaşanabilecek bir atmosfere sahip. Ülkeyi gezip gören her ziyaretçi şüphesiz Portekiz’de oturum izni alma şansı olsa bunu seve seve kabul eder. Zira Portekiz, sadece eşsiz plajlarıyla bile can alıcı güzelliğe sahip! İşte Portekiz’i görmek için harika sebepler;

Lizbon

18 bölge 308 Belediyeden oluşan Portekiz’in en bilinen şehirlerinden biri ülkenin aynı zamanda başkenti olan Lizbon’dur. Lizbon, bünyesinde barındırdığı belediyeler, kasabalar ile masalsı görünüme sahiptir. Gece hayatı, eğlence, iş merkezleri, parklar, doğal yapılar, büyük meydanlar, sokak müziği gibi birçok faaliyet Lizbon sokaklarında yaşanıyor.

 

Sintra

Lizbon’a bağlı belediyelerden biri olan Sintra; tarihin, yeşilin ve mavinin kesiştiği noktalardan biri. Özel bir bölge görüntüsünde olan Sintra, birbirine benzeyen ev ve yapılar sebebiyle düzenli bir planlama ile oluşturulmuştur.

 

Azenhas do Mar

Sintra Belediyesi sınırları içerisinde yer alan sahil kasabası olan Azenhas do Mar; yüksek bir tepeye konulmuş, bir tarafı tamamen masmavi denize bakan adeta uçurumun üzerinde evler görüntüsüne sahip. Gündüz ayrı gece ayrı bir güzellik çıkartır ortaya.

 

Madeira

Madeira tıpkı Azenhas do Mar gibi yüksek bir tepede yer alan sahil kasabasıdır. Tek farkı bir yanı sahile diğer yanı kayalıklardan oluşan dağlara bakıyor olması. Her anlamda ihtişamlı görünen Madeira, doğanın tüm renklerini kucaklıyor. Portekiz’de oturum izni almak için en elzem nedenlerden biri şüphesiz sahil kasabaları oluyor. Her biri eşsiz manzarasıyla ziyaretçisini adeta büyülüyor.

 

Porto

Deniz kenarına paralel olarak sıralanmış, gittikçe yükselen evler, yapılar nedeniyle sıklıkla İstanbul’a benzetilen Porto; Portekiz’in önemli ve bilinen şehirlerinden biri. Porto, tüm dünyada şaraplarıyla tanınıyor. Öyle ki 1756 yılında Porto şarabının yapımında kullanılan üzümler ve tarif çıkarılan yasa ile koruma altına alınmıştır.

 

Pena Sarayı ve Parkı

Yapımı 18 yıl süren Pena Sarayı, renkli görüntüsü ve ihtişamıyla Portekiz’in simgelerinden sayılıyor. Hayranlık uyandıran, şaşırtıcı mimarisi ve muhteşem bahçesiyle ziyaretçilerinin beğenisini kazanan saray; UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.

 

Golden Visa ile Portekiz’de Oturum İzni Almak Kolaylaşıyor!

Portekiz tatil için düşünüldüğünde şahane bir rota fakat yaşamak için yeni bir yer adına da ideal bir seçenek. Üstelik Golden Visa programı sayesinde Portekiz’de oturum izni almak, Portekiz’de yaşamak, Portekiz’de eğitim ve benzeri tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün haline geldi. Golden Visa, yabancı yatırımcıların 500 bin € ve üzeri gayrimenkul satın alması ile birlikte Portekiz’de oturum izni alma fırsatı sunuyor. Portekiz’de gayrimenkul aracılığıyla yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek, ekonomiyi kalkındırmak için hazırlanan Golden Visa (Altın Vize), birçok kişinin ülkeye yatırım yapmasını sağladı. Portekiz gayrimenkul satın alma yatırımı karşılığında yatırımcıya ve ailesine Portekiz’de oturum izni sunarken aynı zamanda birkaç yıl içerisinde Portekiz vatandaşlığı hakkını da sunuyor.