Lizbon Aileler için En Uygun Şehirler Arasında Dünyada 2. Sırada

Lizbon Aileler için En Uygun Şehirler Arasında Dünyada 2. Sırada

Yurt dışında yaşamak ve ailenizi orada kurmak kulağa çılgınca ve farklı bir deneyim olarak gelebilir. Ancak bazı şehirler, uygun fiyatlı konutları, çok sayıda aile dostu cazibe merkezi, çocuklar için yeşil alanları ile bu fikri oldukça mümkün kılıyor. Yapılan araştırmalara göre Portekiz de bu ülkelerden biri. Portekiz, bir aile kurmanız, ailenizi bu ülkeye taşımanız ve gelecek nesillerinizin burada hayata başlaması için en uygun ülkelerden biri olarak kabul ediliyor.

İngiliz emlak sigorta şirketi CIA Landlord’un yaptığı araştırmaya göre Lizbon, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’ten sonra aile yaşamı ve çocuk büyütmek için dünyanın en iyi ikinci şehri olarak seçildi. Bu sonuca ulaşmak için İngiliz şirketi, yaşam kalitesi, suç oranı, okul sayısı, mevcut açık hava etkinliklerinin sayısı, bir ev kiralama maliyeti ve hizmetlerin maliyeti gibi çeşitli değişken türlerini karşılaştırdı. Lizbon bu kategorilerde Avrupa’daki birçok şehri geride bırakmayı başardı.

CIA Landlord’un yaptığı çalışmada Lizbon yaşam kalitesi kategorisinde 152 puan aldı. Suç oranı da 100 üzerinden 28 olarak ölçülerek, Lizbon’u listedeki diğer ülkeler arasında öne çıkardı. Lizbon ayrıca 722 cazibe merkezi, 480 açık hava olanağı (analiz edilen ülkeler arasında en yüksek puan) ve 24 kaliteli okulla da birçok şehrin önüne geçiyor.

Listede aileler için dünyanın en iyi 10 şehri Wellington (Yeni Zelanda), Tallinn (Estonya), Helsinki (Finlandiya), Ottawa (Kanada), Ljubljana (Slovenya), Viyana (Avusturya), Tokyo (Japonya) ve Canberra (Avustralya) şeklinde tamamlanıyor.

Porto ve Lizbon Aileler için Gözde Şehirler

Bir diğer araştırmada Sumo Finans, aile yaşamında hangi şehrin en iyisi olduğunu görmek için 50 Avrupa şehrine göz attı ve her birini satın alınabilirlik, eğitim, güvenlik ve daha fazlasını içeren bir dizi faktöre göre sıraladı.

Tüm faktörler göz önünde bulundurulduğunda, Porto, kilometrekare başına 0.92 doğa ve park alanı ve kilometre kare başına 1.69 “çocuklar için uygun” turistik yerler dahil olmak üzere yapılacak pek çok aile dostu şeyle 75.02 puanla listenin en üst sırasında yer aldı. Barcelona 68.60 puanla ikinci, Lizbon ise 68.12 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Paladin: Biz Kimiz ve Sizin için Ne Yapabiliriz?

2014 yılında başlattığımız Paladin üzerinden, Türkiye, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’daki lokal ekiplerimizle size yatırım yoluyla oturma izni ve vatandaşlık programları konusunda destek veriyoruz.

Kurulduğumuz günden beri yüzlerce yatırımcımızı ve ailelerini Avrupa ve Amerika kıtalarında farklı ülkelerde oturma izni ve vatandaşlık sahibi yaptık.

Portekiz’in yatırım yoluyla oturma izni programı Portekiz Golden Visa ile ilgili ilave bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.