Portekiz, 2020’de Avrupa’nın Önde Gelen Destinasyon Ödülünü Kazandı

Portekiz, 2020’de Avrupa’nın Önde Gelen Destinasyon Ödülünü Kazandı

2020 yaz sezonunda olağanüstü durumlar yaşandı ve küresel salgın sebebiyle tüm dünyada karantina uygulamaları görüldü. Salgın sebebiyle yaşanılan ekonomik kriz tüm dünyada finansal sorunlara yol açtı. Bu durumdan en çok etkilenen sektörlerin başında turizm geliyor. Bu sebeple Dünya Seyahat Ödülleri bu yıl daha da anlamlı hale geldi.

Dünya Seyahat Ödülleri (WTA), global çapta tanınan prestijli bir organizasyondur. Her yıl turizmin en iyi performans gösterenlerini seçen WTA, 1993 yılından beri faaliyet gösteriyor. Misyonu, turizm sektörlerini küresel düzeyde analiz etmek ve değerlendirmek olan yarışma birçok kategoride gerçekleşiyor. Bunlar arasında “En İyi Şehir Kaçamağı Lokasyonu”, “En İyi Macera Turist Cazibesi”, “Avrupa’nın En İyi Şehir Kaçamağı Lokasyonu”, “Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Lokasyonu”, “Avrupa’nın En İyi Adası” ve çok daha fazlası bulunuyor.

Portekiz 2020’de 13 Ödül Aldı

Dünya Seyahat Ödülleri, 2 Kasım’da 2020’nin kazananlarını açıkladı. Açıklanan ödüllerden 13’ünü Portekiz aldı. Lizbon’a “En İyi Şehir Kaçamağı Lokasyonu” ve “Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Lokasyonu”; Porto’ya “Avrupa’nın En İyi Şehir Turu Lokasyonu”; Passadiços do Paiva’ya “En İyi Macera Turist Cazibesi”; Avrupa’nın En İyi Sahil Lokasyonu ”; Algarve’ye; ve Madeira’ya “Avrupa’nın En İyi Adası” ödülü yedinci kez verildi.

Lizbon Turizm Derneği’nin İcra Direktörü Paula Oliveira, 2019’da Lizbon’un Dünya Seyahat Ödülleri’ni almasından sonra turizmde tanınırlığının arttığını söyledi. Oliveira, yeni Lizbon iskelesi gibi restorasyon projelerinin, Lizbon’un hem yerel halkın hem de turistlerin beklentilerini karşılamak için sürekli yenilik yapmaya devam ettiğinin bir örneği olduğunu belirtti.

Pandeminin Ortasında Avrupa’nın Önde Gelen Destinasyonu Olarak Portekiz

Dünyanın küresel bir pandemiden geçmesi bu ödülü çok daha değerli kılıyor. Portekiz hareketliliğin kısıtlı olduğu zamanlarda çok iyi performans gösterdi. Ülke, Covid-19 ile ilgili sorunları örnek bir şekilde çözmeyi başardı. Sonuç olarak, çabaları gözden kaçmadı.

Dünya Seyahat Ödülleri’nin kurucusu Graham Cooke, “Kazananlarımız, Avrupa’nın seyahat ve turizm sektörünün en iyilerini temsil ediyor ve her birini tebrik ediyorum. Hepsi, benzeri görülmemiş zorluklarla geçen bir yılda olağanüstü bir direnç gösterdi. ” Cooke ayrıca salgın sonrası dönemin turizm açısından görkemli olacağının da sinyalini verdi.

Seçim süreci iki oylama sürecini içeriyor. Birincisinde, turizm sektöründen profesyoneller tercihlerini ortaya koyuyor. Diğerinde ise adaylar kamuoyunun değerlendirmesine tabi tutuluyor. Cooke oylama sürecine olan ilgiyi analiz ederek, “Dünya Seyahat Ödülleri 2020 programı halk tarafından rekor sayıda oy aldı. Oylama sürecine olan ilgiyi analiz edecek olursak, seyahat ve turizm iştahının hiç bu kadar güçlü olmadığını ve küresel iyileşme başlarken sektörün geleceği için iyiye işaret olduğunu gösteriyor. ” dedi.

Paladin: Biz Kimiz ve Sizin için Ne Yapabiliriz?

2014 yılında başlattığımız Paladin’de, dört fakrlı ülkedeki ekiplerimizle size yatırım yoluyla oturma izni ve vatandaşlık programları konusunda destek veriyoruz.

Kurulduğumuz günden beri yüzlerce yatırımcımızı ve ailelerini on farklı ülkede oturma izni ve vatandaşlık sahibi yaptık.

Portekiz Altın Visa (Golden Visa) ile ilgili ilave bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.