İspanya’da Sevgililer Günü İçin 5 Alternatif

İspanya’da Sevgililer Günü İçin 5 Alternatif

Bildiğiniz üzere önümüzde aşk üzerine dünya çapında kutlanan çok önemli bir gün var: Sevgililer Günü. İspanya ise aşk denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri, aynı zamanda da son dönemin gözde turizm cennetlerinden. Bu iki konu göz önünde bulundurulduğunda İspanya sevgililer gününde gidilebilecek en özel destinasyonlardan biri. İspanya’da 14 şubat sevgililer günü adına neler neler varmış şöyle bir bakalım:

Tarih meraklısı sevgililer:

Murcia bölgesindeki Cartagena 2000 yıllık tarihi ile çok önemli bir tarihi alan. Sevgililer günü yalnızca kar ve onun getirdiği bir romantiklikten ibaret değil mesela şubatın sıcağını İber Yarımadası’nda yaşamak ve bu güzelliklerde tarihle donanmak fena bir fikir değil.

Yıldızların peşinden giden sevgililer:

Mount Teide’ye tırmanıp romantiklik seviyenizde yükselme yaşamayı da planlarınız arasına koyabilirsiniz. Bu güzel tepede ulusal parkın tadını çıkarıp tepeden muhteşem manzaraya şahit olmak aklınızda bulunmalı. Bu “yıldız turizm alanı” UNESCO tarafından 2013’te korumaya bile alınmış.

Kar ve sauna aşkına:

Fransa sınırından biraz ilerde İspanya muhteşem kayak merkezleri ile sizi bekliyor. Formigal’deki bu merkezler hem romantik hem de eğlenceli bir alternatif.

Yemek sevdalı sevgililer:

Bulacağınız geniş seçenekler arasından sizin için harika olanı seçmek belki biraz zor olabilir ama yine de bu sevgililer günü için yapacağınız İspanya kültürü ile donatılmış bir yemek planı son derece keyifli olacaktır.

Ve gün batımı:

İspanya’nın Guadalquivir nehri üzerindeki dağ sizi tüm dünyayı unutup denizine batan güneşi size sunmak için bekliyor. Şarabınız ve sevgilinizle bu deneyimi yaşamak unutulmaz olacaktır.