İspanya Blockchain Şirketlerini Çekmek için Atağa Geçti

İspanya Blockchain Şirketlerini Çekmek için Atağa Geçti

Son zamanların yükselen yıldızı olan blockchain ve kripto para şirketlerine ev sahipliği yapmak için ülkeler arasında büyük bir yarış var. Bu amaçla ülkeler özel krediler ve vergilendirme sistemleri yaratıp bu tarz şirketler gözünde çekici hale gelmeye uğraşıyorlar. İspanya da bu yarışa girdi ve görünen o ki oldukça iddialı bir girişten bahsediyoruz.

İspanya Politikalarını Bu Yönde Geliştiriyor

Bloomberg’in haberine göre başbakan Mariano Rajoy yeni bir vergilendirme sistemi oluşuracaklarının haberini verdi.

Hükümetten yetkililerce yapılan açıklamalar doğrultusunda Rajoy’un partisi yeni yapılacak geniş çerçeveli düzenlemeler sayesinde blockchain teknolojisini kullanmayı çekici hale getirmeye uğraşıyor. Günümüzde bu uygulamalar sağlıktan finansa çok geniş alanda kullanılıyor. Hükümetten Teodoro García Egea’nın yaptığı açıklamada, blockchain şirketlerinin ülkeye gelmesinin ülkedeki şirketlerin dijital ortama uyumu adına anahtar bir görevi olduğunu belirtti.

Yeni ekonomik durumda e-para birimlerinin kullanımı dünyada yükselişte. Bu uygulamalar sayesinde birçok ülke üretimlerini ve servislerini geliştiriyorlar. Her şeyin yanında yatırımcılar elbette ki olası risklerin farkında ve bunları azaltmak adına yatırımlarında dikkatli olmaya özen gösteriyorlar.

Slovenya da açılım yapıyor

İspanya’nın gösterdiği politikaların benzeri Slovenya’da da yapılıyor. Bu politikalar doğrultusunda Slovenya ve İspanya’nın bu gibi dijital yatırım alanında tercih edilecek ülkelerden olacağı su götürmez bir gerçek.