2018’de Konut Fiyatları Yükselecek

2018’de Konut Fiyatları Yükselecek

Portekiz ulusal yatırım marketinin söylediği üzere geçtiğimiz sene konut alım fiyatları %10.4 artmış ama bunun yanı sıra satış fiyatlarıysa %23 artmış. Bu da demek oluyor ki Portekiz’de konut yatırımı getirisini yüksek tutmaya devam ediyor. APEMID’ın belirttiğine göre fiyatlar 2018’de de bu şekilde yükselmeye devam edecek.

Golden Visa gibi fırsatlar ve başka olanaklar ışığında Portekiz’e yatırımlar hızlı bir şekilde devam ediyorken, konut alımı iyi bir yatırım ihtimali olduğunu son rakamlarla da gösterdi.

Bütün bu konut yatırımı olanaklarının yanı sıra Portekiz’de bir konutun satış ilanı verildikten sonra satışının tamamlanması genellikle altı ay içinde gerçekleşiyor.  Satış durumları bu şekilde devam ederken konut kiralama kısmında da durum aynı şekilde parlak ve bunu da dalgalar yaratmayan bir çizgide ilerleyerek ve yatırım sahiplerinin %22.7’sinin beklentisinin yarısına ulaşmalarını sağlayarak kanıtlıyor.

Uzman açıklamaları ve önerileri rakamlarla da desteklenerek Portekiz’de konut yatırımının yükselen bir değer olduğunu kanıtlıyor ve bunlara bakılarak 2018’in de görüldüğü kadarıyla 2017’de elde edilen başarılı değerleri aratmayacağı şimdiden belli denebilir.